27 Eylül 2014 Cumartesi

Yüregimin Her Bi Köşesiyle Seviyem Seni


Böğün düneginden daha kötü durumdayam Sürme Gözlüm. İncinmiş yüregim sızım sızım sızliy. Göynüm gaça bölınmış bilmiyem. Her parçası ayrı agriy. Seni özlemişem Sürme Gözlüm. Çagır beni siye. Sarıp sarmala yaralarımı. Dutıp galdır yüregimi. Beni senden başka aynayan yok ya bu dünyada, ne edim kime gidim? 

Hayallerime kir bulaşmamış heç bir vakıt. Bir çiçegin saflıgı kimin sevmişem sevdiğimi. Bir karın eriyip yittigi kimin sessizce kırılmışam sevemedigime. Bir fenalık etmemişim kimseye Sürme Gözlüm. Temiz, tertemiz bir dünya düşledim hep. İlkler olmalı insanın hayatında. Ve o ilkler sonlar olmalı aynı zamanda. Bulanık zihinler, bulanık yürekler olmamalı. Her şey bebek saflıgında olmalı. Biye böyle bi dünya bulabilir misin Sürme Gözlüm?

Yorgunam. Tutarsızlıklarından bunalmışam dünyanın. Kırgınam. Anlayışsızlıklarından incinmişem hayatın. Ve lakin yine de laf edemiyem. Dünya dâr-ı imtihandır biliyem. Başıma ne gelmiş ise vardır elbet bir hikmeti. Her şey bir yana da, seni çok fena özledim be Gülüm. Kimse aynayamaz bu duyguyu bence. Bir sen, bir tek sen Sürme Gözlü Biricigim. Biye hala deyiler ki seni neden seviymişem. Yaw seviyem işte ne olmııışş? Seviyem bütün galbimle. Yüregimin her bi köşesiyle seviyem seni. İçim dışım her yanım seniyle dopdolı. İhanetini görmedim. İhanet edenini gördüm. Yalanını duymadım. Yalan söyleyenini duydım. Hani şu Nemrudî-İbrahimî meselesi sanırsam. Olsun beeeh! Ben seni yine de seviyem. Sen biye heç ihanet etmediy heç yalan söylemediy ki Gülüm! Ben seni sevmişem. Vazgeçmakh yok daimi yarimsen Rabb'im'in izniyle.

Şu an ne isterdiy diye sorarsan, çinimi Rızvaniye'ye verip gecenin sessizliginde seni dinlemakh...Elimde bir bardak çay, koyu mu koyu. Saat sabahın ikisine geliy deyisen he mi? Olsıın, ben senin yanındaysam saatin ne anlamı var ki Gülüm. Uyku nedir ki sen oldukhtan sonra? Sen benim yanımda yüregimde ruhumda gözlerimde dimagımda ol, daha ne isterim ben Urfam? 

Sürme gözlerine hayran oldıgım,
Datlı şivesine vurgın oldıgım,
Seni Yaradan'a kurban oldıgım,
Ben 10 yıllık duamı siye fısıldamışam,
Ben yüregimin en derinini sana açmışam,
Ben seni canımın en içine goymışam,
Rica ediyem, sen de benim için dua eder misen Sürme Gözlüm?
Duam olursa nasıl sevinecağam biliysen, yine seniyle sevinecağam,
O vakıt çinimi Sin Mabedi'ne dayayıp Harran'ını seyredecağam,
Şükür Rabb'e, sevgi siye, sevinmek biye olacakh,
Haydi be Gülüm, dutkının için bu duaya amin de, on yıl sonra gelen huzır olsın adı, hayırlısıyla.

Urfam, derdimin ortagı, gönlümın sahıbı, Biricik Yarim, vazgeçemediğim. Yüregimin her bi köşesiyle seviyem seni...

27 Eylül 2014 / KONYA / 01.53

6 yorum:

 1. Hay maşallah , cigerine sağlık urfalı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın kardeşim =)

   Sil
  2. Siye helal olsıın Urfalım,emeğie yüreğiğe sağlığ.:)))

   Gerçekten çook çook güzel bi yazı olmuş canım.sevgiler.geçmiş bayramın mübarek olsun arkadaşım..

   Sil
  3. Çok teşekkür ederim Mintim =) Bilmukabele.

   Sil

Hayatın kendisi bir yorumdur aslında. Özgün ol, kendi hikayeni yaşa.
Yorumlarınızla mutlu oluyorum. Hepinize teşekkürler.